Oficiālās statistikas portāls
OSP
Latvijas oficiālā statistika
Oficiālās statistikas portāls

RPCI2623

Preses relīze

Mēneša laikā degvielas cenas pieauga par 9,6 %

2026. gada septembrī, salīdzinot ar 2026. gada augustu, vidējais patēriņa cenu līmenis degvielai pieauga par 9,6 %, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati. Būtiskākā ietekme uz degvielas cenu pieaugumu bija dīzeļdegvielas cenu kāpumam par 10,3 %. Benzīna cenas palielinājās par 8,3 %, auto gāzes par 1,8 %. 

2026. gada septembrī, salīdzinot ar 2025. gada septembri, vidējais patēriņa cenu līmenis degvielai pieauga par 35,3 %. Gada laikā dīzeļdegviela sadārdzinājās par 39,1 %. Benzīna cenas pieauga par 29,5 % un auto gāze kļuva par 3,0 % dārgāka.

Vidējās mazumtirdzniecības cenas 

(eiro par 10l)

Dīzeļdegviela
Periods2020202120222023202420252026
Janvāris12.6610.8213.4517.0415.7415.7014.49
Februāris12.1011.4414.3016.9316.6115.9015.04
Marts11.1011.8317.2016.1216.7115.2018.86
Aprīlis9.5111.9018.1815.4416.6315.2020.51
Maijs9.3612.0518.9514.3616.3014.3419.11
Jūnijs10.1912.2020.0814.1015.5914.7517.53
Jūlijs10.5312.4119.5014.6215.8915.3516.88
Augusts10.4612.4717.9715.8315.1815.1218.83
Septembris10.3912.4418.0416.8714.4714.9320.77
Oktobris10.0013.5919.0517.1614.8415.06…
Novembris9.8613.9219.2716.5514.6815.19…
Decembris10.2213.2316.6615.6215.1514.96…
95 Benzīns
Periods2020202120222023202420252026
Janvāris13.3111.9314.9816.1915.7115.8614.56
Februāris12.9012.4515.6816.4216.4916.2614.97
Marts12.1512.8418.0416.2616.8115.5116.67
Aprīlis10.3512.9317.8116.7217.1515.7218.05
Maijs10.0113.0618.9116.1317.1315.0218.27
Jūnijs11.0713.2020.7815.7416.4215.3917.81
Jūlijs11.4313.4119.5515.8816.5015.5717.36
Augusts11.3713.4618.3616.7515.8215.0617.87
Septembris11.4413.4417.2917.3314.8414.9219.37
Oktobris11.2614.5817.9717.0415.1115.08…
Novembris11.1915.1917.8216.3915.2315.18…
Decembris11.4714.8216.1215.5915.6015.01…
98 Benzīns
Periods2020202120222023202420252026
Janvāris13.8212.4115.4016.6116.2516.3015.31
Februāris13.4312.9716.1016.8416.9716.7515.71
Marts12.6813.3618.4216.7017.3416.0517.41
Aprīlis11.0413.4418.2017.1517.7116.2918.80
Maijs10.6113.5719.3016.5417.6715.6519.05
Jūnijs11.6613.7121.1716.2116.9216.0418.53
Jūlijs12.0113.9419.9416.3516.9916.2618.10
Augusts11.9014.0118.8017.1916.2915.8318.63
Septembris11.9514.0017.7417.7615.3115.6720.11
Oktobris11.7815.1118.4117.4615.5915.84…
Novembris11.7415.6818.2416.8615.7515.97…
Decembris12.0115.2616.5416.1116.1015.77…
Auto gāze
Periods2020202120222023202420252026
Janvāris6.005.447.858.266.989.068.91
Februāris5.965.647.878.257.059.238.92
Marts5.695.938.067.767.099.189.59
Aprīlis5.046.247.987.757.119.2010.70
Maijs4.736.258.097.647.129.0910.41
Jūnijs4.936.228.137.307.059.079.55
Jūlijs5.216.278.187.187.209.038.96
Augusts5.236.498.187.107.418.938.93
Septembris5.216.708.157.017.608.839.09
Oktobris5.247.288.217.027.738.79…
Novembris5.317.698.276.967.858.66…
Decembris5.377.858.276.978.068.68…

Salīdzinot ar 2025. gada vidējo cenu līmeni, degvielas cenas 2026. gada septembrī bija par 32,6 % augstākas. Dīzeļdegvielas cenas bija par 37,2 % augstākas, benzīna cenas par 25,7 %, auto gāzes cenas par 1,2 %.

Metodoloģiskā informācija:

 

Degvielas cenas tiek reģistrētas centralizēti 4 reizes mēnesī periodā no 1. līdz 25. datumam. Cenas tiek vāktas gan klātienē, gan reģistrētas www.leta.lv. Izlasē ir iekļauti lielākie tirgotāji pēc mazumtirdzniecības apgrozījuma. Balstoties uz apgrozījumu, tiek veidoti iekšējie svari, lai katrs tirgotājs atbilstoši ietekmētu cenu pārmaiņas. Atkarībā no degvielas veida cenu novērojumu skaits katram tirgotājam var mainīties, bet īpatsvars gada laikā paliek nemainīgs.

 

Attiecīgās tabulas OSP datubāzē tiks atjaunotas 08.10.2026. Plašāka informācija par patēriņa cenu pārmaiņām pieejama oficiālās statistikas portālā sadaļā “Patēriņa cenas”.

Mediju jautājumi:
Publisko attiecību daļa
E-pasts: media@csp.gov.lv
Tālr.: +371 27880666

Papildu informācija par datiem: 
Nataļja Dubkova
Patēriņa cenu indeksu daļa
E-pasts: Natalja.Dubkova@csp.gov.lv
Tālr.: +37167366644

Ieteikt