Lauku saimniecību struktūras apsekojums (2010., 2013. un 2016. gads)
1. Kontakti
Atbildīgā iestāde
Struktūrvienība
Kontaktpersona
Amats
E-pasts
Telefons
2. Publicētā statistika
Datu apraksts
Lauku saimniecību struktūras apsekojumā iegūst vispārīgu informāciju par saimniecību, tās īpašnieku un vadītāju, zemes izmantošanu, lauksaimniecības dzīvnieku skaitu, bioloģiskās lauksaimniecības sistēmām, saimniecības tehnisko aprīkojumu, nodarbinātajiem lauksaimniecībā un lauksaimnieciskās ražošanas metodēm.
Termini un definīcijas
Statistiskā vienība
N/A
Ģenerālkopa
Lauku saimniecību struktūras apsekojumos tika iekļautas ekonomiski aktīvas lauku saimniecības, kas ražo lauksaimniecības produktus vai saglabā zemi labā lauksaimniecības un vides stāvoklī, un kurām lauksaimniecībā izmantojamā zeme bija virs 1 ha vai standarta izlaide (SI) lielāka par 70 eiro neatkarīgi no platības.
3. Salīdzināmība
Teritoriālā salīdzināmība
Eiropas Savienības Statistikas birojs (Eurostat) savā mājaslapā publicē informāciju par ES-27 un par katru valsti atsevišķi. Sadaļā: Agriculture
4. Statistikas procesi
Datu avots
Datu avots ir lauku saimniecību struktūras apsekojums, kas ir veikts lauksaimniecības skaitīšanas formā 2010. gadā un kā izlases veida apsekojums – 2013. un 2016. gadā. Lauku saimniecības atlasītas no Statistiskā lauku saimniecību reģistra. Dati tiek vākti atbilstoši CSP veidlapai "Lauku saimniecību struktūras apsekojums".
2016. gada lauku saimniecību struktūras apsekojuma datu avoti:
- CSP veidlapa Nr LSSA-2016 "2016. GADA LAUKU SAIMNIECĪBUS STRUKTŪRAS APSEKOJUMS";
- Šādu administratīvo datu avotu informācija:
- Lauksaimniecības datu centra (LDC) Lauksaimniecības dzīvnieku reģistrs - informācija par liellopu, aitu, kazu, zirgu, trušu un bišu saimju skaitu saimniecībās, ieskaitot bioloģiski audzēto lauksaimniecības dzīvnieku skaitu;
- LDC Bioloģiskās lauksaimniecības informācijas sistēma - informācija par bioloģiskās augkopības saimniecībām un bioloģiski audzēto kultūraugu platībām;
- Lauku atbalsta dienesta Integrētās administrēšanas kontroles sistēma (IAKS) – informācija par lauku attīstības atbalsta maksājumiem.
2013. gada lauku saimniecību struktūras apsekojuma datu avoti:
- CSP veidlapa Nr LSSA-2013 "2013. GADA LAUKU SAIMNIECĪBU STRUKTŪRAS APSEKOJUMS";
- Šādu administratīvo datu avotu informācija:
- Lauksaimniecības datu centra (LDC) Lauksaimniecības dzīvnieku reģistrs - informācija par liellopu, aitu, kazu un zirgu skaitu saimniecībās, ieskaitot bioloģiski audzēto lauksaimniecības dzīvnieku skaitu;
- LDC Bioloģiskās lauksaimniecības informācijas sistēma - informācija par bioloģiskās augkopības saimniecībām un bioloģiski audzēto kultūraugu platībām;
- Lauku atbalsta dienesta Integrētās administrēšanas kontroles sistēma (IAKS) – informācija par lauku attīstības atbalsta maksājumiem.
2010. gada lauksaimniecības skaitīšanas datu avoti:
- CSP veidlapa Nr LS-2010 "2010. GADA LAUKSAIMNIECĪBAS SKAITĪŠANA";
- Šādu administratīvo datu avotu informācija tika izmantota:
- Lauksaimniecības datu centra (LDC) Lauksaimniecības dzīvnieku reģistrs - informācija par liellopu, aitu, kazu un zirgu skaitu saimniecībās;
- Lauku atbalsta dienesta Integrētās administratīvās kontroles sistēmas (IAKS) – informācija par lauku attīstības atbalsta maksājumiem saimniecībās;
- datu salīdzināšanai papildus tika izmantota arī LDC Bioloģiskās lauksaimniecības informācijas sistēma un Valsts ieņēmumu dienesta (VID) datubāze par nodarbināto skaitu lauksaimniecības uzņēmumos.
Datu vākšana
Atskaites datums
2016. gada lauku saimniecību struktūras apsekojums:
2016. gada 1. jūlijs (lauksaimniecības dzīvnieku un tehnikas skaitam) vai 12 mēneši pirms pārskata datuma – no 2015. gada 1. jūlija līdz 2016. gada 30. jūnijam (nodarbināto skaitam lauksaimniecībā).
2013. gada lauku saimniecību struktūras apsekojums:
2013. gada 1. jūlijs (lauksaimniecības dzīvnieku un tehnikas skaitam) vai 12 mēneši pirms pārskata datuma – no 2012. gada 1. jūlija līdz 2013. gada 30. jūnijam (nodarbināto skaitam lauksaimniecībā).
2010. gada lauksaimniecības skaitīšana:
2010. gada 1. jūlijs (lauksaimniecības dzīvnieku un tehnikas skaitam) vai 12 mēneši pirms pārskata datuma – no 2009.gada 1.jūlija līdz 2010.gada 30. jūnijam (nodarbināto skaitam lauksaimniecībā).
Izlases apjoms
2016. gada lauku saimniecību struktūras apsekojuma izlase veidota kā stratificēta vienkāršā gadījuma izlase. Saimniecības stratificētas pēc to atrašanās vietas (NUTS 3), specializācijas un ekonomiskā lieluma.
2016. gada lauku saimniecību struktūras apsekojuma izlases apjoms bija 30 001 lauku saimniecība.
2013. gada lauku saimniecību struktūras apsekojuma izlase veidota kā stratificēta vienkāršā gadījuma izlase. Saimniecības stratificētas pēc to atrašanās vietas (NUTS 3), specializācijas un ekonomiskā lieluma.
2013. gada lauku saimniecību struktūras apsekojuma izlases apjoms bija 30 000 lauku saimniecības.
2010. gada lauku saimniecību struktūras apsekojums tika veikts skaitīšanas formā. Lauksaimniecības skaitīšanā apsekoja 90 000 lauku saimniecību.
Datu apkopošana
2013. un 2016. gadā vispārinot datus par apsekotajām saimniecībām uz visām saimniecībām, tika ņemts vērā, cik sev līdzīgas saimniecības pārstāv izlasē iekļautās saimniecības, kā arī faktiskais respondences līmenis katrā no apsekojuma teritorijām.