Darba ņēmēju skaita sadalījums pēc darba ienākumiem
1. Kontakti
Atbildīgā iestāde
Struktūrvienība
Kontaktpersona
Amats
E-pasts
Telefons
2. Publicētā statistika
Datu apraksts
Dati par darba ņēmēju skaita sadalījumu tiek izmantoti, lai noskaidrotu darba ņēmēju skaita sadalījumu pēc darba ienākumiem pa uzņēmumu nozarēm, sektoriem, administratīvajām teritorijām un pēc strādājošo dzimuma un vecuma.
Termini un definīcijas
Statistiskā vienība
N/A
Ģenerālkopa
Visi algotie darba ņēmēji, par kuriem Valsts ieņēmumu dienestā ir jāiesniedz ziņojums par valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām no darba ņēmēju darba ienākumiem, iedzīvotāju ienākuma nodokli un uzņēmējdarbības riska valsts nodevu pārskata mēnesī, vai kas ir iekļauti mikrouzņēmumu nodokļa deklarācijā un kuri nodarbināti komercsabiedrībās, zemnieku un zvejnieku saimniecībās, nodibinājumos, biedrībās, fondos, iestādēs, organizācijās, institūcijās, kā arī fiziskās personas un individuālie komersanti.
3. Institucionālais pilnvarojums
Tiesību akti un līgumi
N/A
4. Datu izplatīšanas veidi
Tiešsaistes datubāzes
5. Salīdzināmība
Teritoriālā salīdzināmība
N/A
Salīdzināmība laikā, salīdzināmu datu laikrindu garums
N/A
6. Saskaņotība
Saskaņotība starp statistikas tēmām
N/A
7. Statistikas procesi (datu avots u.c.)
Datu avots
Informācija par darba ņēmēju skaita sadalījumu pēc darba ienākumiem iegūta, apkopojot Valsts ieņēmumu dienestā (VID) iesniegtos datus:
- darba devēju ziņojumus par valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām no darba ņēmēju darba ienākumiem, iedzīvotāju ienākuma nodokli un uzņēmējdarbības riska valsts nodevu pārskata mēnesī;
- ziņojumus par sezonas laukstrādnieku ienākuma nodokļa maksātāju darba ienākumiem, iedzīvotāju ienākuma nodokli un valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām;
- mikrouzņēmumu nodokļa deklarācijas.
Datu vākšana
N/A
Datu apkopošana
Dati tiek apstrādāti un sagatavoti tā, lai katrs darba ņēmējs datu bāzē tiktu iekļauts vienu reizi, summējot ienākumus, kas gūti no visiem darba devējiem. Darba ņēmējs paliek uzņēmumā, kurā viņam ir vislielākie darba ienākumi. Darba ņēmēju skaitā iekļauti visi darba ņēmēji, kuriem pārskata periodā aprēķināti darba ienākumi, neskatoties uz nostrādāto stundu skaitu.
No Statistiskā uzņēmuma reģistra pievieno datu apstrādei un apkopošanai nepieciešamo informāciju (CSP lietoto uzņēmuma identifikācijas kodu, nodokļu maksātāja reģistrācijas kodu, nosaukumu, CSP Statistisko vienību tipoloģiskā klasifikatora kodu un pamatdarbības kodu pēc NACE 2. red.), pēc reģistru informācijas aprēķina vecumu, un pievieno informāciju par dzimumu.
Apstrādātos datus attiecīgajās darba ienākumu grupās sagrupē pēc uzņēmumu nozarēm, sektoriem, dzimumiem, vecumiem un administratīvās teritorijas.
Vidējais darba ņēmēju skaits gadā sadalījumā pa darba ienākumu lieluma grupām aprēķināts kā aritmētiskais vidējais, summējot datus par katru mēnesi un rezultātu dalot ar 12.