Iedzīvotāju dzimstība un mirstība
1. Kontakti
Atbildīgā iestāde
Struktūrvienība
Kontaktpersona
Amats
E-pasts
Telefons
2. Publicētā statistika
Datu apraksts
Dati par iedzīvotāju dzimstību un mirstību sniedz informāciju par dzimušo skaitu (pēc dzimuma, mātes vecuma, tautības, mātes ģimenes stāvokļa u. c.) un mirušo skaitu (pēc vecuma, dzimuma, tautības, valstiskās piederības u. c.).
Termini un definīcijas
Statistiskā vienība
- Dzimušo un mirušo skaits;
- Mirušo zīdaiņu skaits – bērnu, kuri miruši pirmajā dzīves gadā (līdz 11 mēnešu un 30 dienu vecumam) skaits;
- Nedzīvi dzimušo skaits;
- Dzemdību skaits.
Ģenerālkopa
Dzimušie, kuriem vismaz viens no vecākiem ir Latvijas Republikas pastāvīgais iedzīvotājs un bērni, kuri dzimuši ārpus Latvijas, mātei (Latvijas pastāvīgajai iedzīvotājai) īslaicīgi atrodoties ārpus valsts.
Latvijas Republikā reģistrētie mirušie un ārvalstīs mirušie Latvijas pastāvīgie iedzīvotāji.
3. Salīdzināmība
Teritoriālā salīdzināmība
Dzimušo un mirušo skaits un raksturojošie rādītāji ES valstīs
Eurostat datubāzē tiek publicēta statistika par ES valstīs dzimušo skaitu pēc mātes vecuma, ģimenes stāvokļa, pilsonības, dzimšanas valsts, vai bērna dzimuma un dzimšanas secības. Kā arī dzimstības relatīvie rādītāji un mātes vidējais vecums, bērnam piedzimstot, kā arī ES valstu statistika par mirstību, mirušo skaitu un zīdaiņu mirstību.
4. Statistikas procesi
Datu avots
Dati par dzimušajiem un mirušajiem iedzīvotājiem tiek iegūti no Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes Civilstāvokļa aktu reģistrācijas informācijas sistēmas, kas ir vienota informācijas sistēma, kura sniedz iespēju reģistrēt Civilstāvokļa aktus jebkurā dzimtsarakstu nodaļā, kā arī nodrošina nepārtrauktu aktuālas un ticamas reģistru informācijas pieejamību jebkurā dzimtsarakstu nodaļā, Tieslietu ministrijas Dzimtsarakstu departamentā un Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē.
Datu vākšana
Informācijas iegūšanas metode ir pilns apsekojums. Tas nozīmē, ka demogrāfisko datu iegūšanā netiek izmantota izlases metode.
Datu apkopošana
Datu vākšana pilna apsekojuma formā ļauj iegūtos datus publicēt par katru valsts administratīvo teritoriju, kas nav iespējams, ja datu iegūšanai tiek lietota izlases metode.